Nový úděl pro Evropu (DiEM25)

Idea Evropy je na ústupu a Evropská unie je v pokročilém stádiu rozpadu.
Spolu s Brexitem, padl jeden významný pilíř Evropské unie. Brzy poté evropský establishment přistoupil k jejímu efektivnímu rozpadu pomocí eufemismů jako jsou “vícerychlostní” Evropa nebo Evropa s “variabilní geometrií”. “Nezáleží mi na tom, kolik to bude stát. Chceme zpět svou zemi!” Toto je vzkaz, který můžeme slyšet nejen od stoupenců Brexitu v Británii, ale čím dál tím více z různých koutů Evropy, dokonce i mezi podporovateli levice hájícími návrat k národnímu státu.
Je tedy Evropa ztraceným případem? Může být zachráněna? Měla by být zachráněna?
DiEM25 věří, že ano. My, občané Evropy, si musíme vzít naše země zpět. Ve skutečnosti si musíme vzít zpět i naše regiony. A stejně tak musíme převzít i naše města. Ale abychom si mohli vzít zpět naše země, regiony i města, potřebujeme znovu najít společný cíl mezi občany suverénních národů. A abychom tak mohli učinit, potřebujeme mezinárodní, společný, nadnárodní evropský projekt. Potřebujeme Nový úděl pro Evropu. Tento dokument nastiňuje právě takový projekt.